Rakentaja / remontoija?

Jos olet uudisrakentaja tai remontoija, ota yhteyttä lähimpään rautakauppaan tai alue-edustajaan .



 


Ammattirakentajat / taloyhtiöt:                                          

KAUPPIAS-  RAKENNUSLIIKKEET JA YRITYKSET

Matti Kaltiainen
Puh. 044 742 5464
Fax. 013-120966
matti.kaltiainen@kareliaikkuna.fi

Ari Silvennoinen
Puh. 044 356 4248 
ari.silvennoinen@kareliaikkuna.fi

MYYNTISOPIMUKSET

Vesa Silvennoinen
Puh. 044 344 7419
Fax 015-644 328
vesa.silvennoinen@kareliaikkuna.fi 

TALOYHTIÖT: 

POHJOIS-KARJALA
Timo Nuutinen
Puh. 050 597 8232
Fax. 013-120966
timo.nuutinen@kareliaikkuna.fi
 
POHJOIS-SAVO
Kari Koslonen
044 0460 060
kari.koslonen@kareliaikkuna.fi 

ETELÄ-KARJALA
Markku Sinkkonen
GSM. 0400 - 177 889
markku.sinkkonen@kareliaikkuna.fi

UUSIMAA
Juhani Kankkonen
0400 153 677
juhani.kankkonen@kareliaikkuna.fi
Lyhtytie 13, 00750 HELSINKI

Lauri Kinnunen
0400 152 188
lauri.kinnunen@kareliaikkuna.fi
Lyhtytie 13, 00750 HELSINKI 

Jari Nordman
0400 259162
jari.nordman@kareliaikkuna.fi
Syreenitie 48, 10360 MUSTIO 

UUSIMAA / RIVITALOT
Petri Kurvinen
0400 141 420
petri.kurvinen@pk-ikkunat.fi

Ossi Lindqvist
050 439 2662
ossi.lindqvist@pk-ikkunat.fi 

PIRKANMAA / POHJANMAA
Veijo Kurra
Puh. 040 073 4699
veijo.kurra@kareliaikkuna.fi
Vuoreksenpuistokatu 76, 33870 Tampere

Tapani Mikkola
Puh. 040 063 0458
tapani.mikkola@kareliaikkuna.fi
Vuoreksenpuistokatu 76, 33870 Tampere

POHJANMAA
Pasi Kantola
Puh. 050-4068372
pasi.kantola@kareliaikkuna.fi

Juha Uitto
Puh. 050-3297993
juha.uitto@kareliaikkuna.fi 

KESKISUOMI
Mika Savolainen
Puh. 040-4146226 
mika.savolainen@kareliaikkuna.fi 

KYMENLAAKSO / LAHTI
Ilpo Tykkyläinen
Puh. 0500-884 288
ilpo.tykkylainen@kareliaikkuna.fi


Miten voimme palvella?


TUOTANTO JA LÄHETYKSET

Markku Tuovinen
Tavaran toimitukset / vastaanotto
Puh. 044 344 7437
Fax. 013 - 120 966
markku.tuovinen@kareliaikkuna.fi

Mika Rahunen
Työsuunnittelija
Puh. 044 204 9069
mika.rahunen@kareliaikkuna.fi

Juha Volotinen
Tuotantopäällikkö (Hammaslahti)
Puh. 040 840 7441
juha.volotinen@kareliaikkuna.fi

Juuso Ahtonen
Tehdaspäällikkö (Joensuu)
Puh. 040-5585118
juuso.ahtonen@kareliaikkuna.fi 

TIEDUSTELUT

Kauko Ahtonen
Toimitusjohtaja
Puh. 0440 762 566
Fax. 013 - 120 966
kauko.ahtonen@kareliaikkuna.fi

Otto Ahtonen
Varatoimitusjohtaja
Puh. 044 344 7453
Fax. 013 - 120 966
otto.ahtonen@kareliaikkuna.fi

LASKUTUS

Tiina Ahtonen
Puh. 013 - 120 266
tiina.ahtonen@kareliaikkuna.fi

Elli Ahtonen
Talouspäällikkö
Puh. 0400-520081
elli.ahtonen@kareliaikkuna.fi 

KARELIA IKKUNA OY
Puumestarintie 31
82200 Hammaslahti
Puh. 013 - 120 266
Fax. 013 - 120 966
karelia@kareliaikkuna.fi


Verkkolaskuosoite
003708566463
Operaattori:
Apix Messaging Oy
Välittäjän tunnus:
003723327487
Y-tunnus:
0856646-3

Paperilaskujen osoite
Karelia-Ikkuna Oy
PL 1000
00781 HELSINKI